X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۱

زین العابدین کریمی؛ رئیس اداره اوقاف و امور خیریه البرز خبر داد: اهدای لوازم‌ التحریر به خانواده‌های بی‌بضاعت البرز

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه البرز خبر داد:

اهدای لوازم‌ التحریر به خانواده‌های بی‌بضاعت البرز

خبرگزاری فارس: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه البرز به تشریح برنامه‌های این اداره در طول سال و هفته دفاع مقدس پرداخت.


زین‌العابدین کریمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرستان البرز استان قزوین با اشاره به موقوفات البرز اظهار کرد: حدود یک هزار و 200 هکتار مساحت موقوفات شهرستان البرز است که متعلق به مرحوم محمدحسین خزانه است.

وی فعالیت‌های اوقاف شهرستان البرز را مؤثر برشمرد و خاطرنشان کرد: درآمد حاصل از امور اوقاف شهرستان البرز با نیت خیر و اهداف پسندیده صرف بسیاری از امور جاری شهرستان می‌شود که نقش مهمی در بخش‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی جامعه دارد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه البرز افزود: کمک به خانواده‌های مستمند و برطرف کردن مشکلات مالی آنان در چند مرحله و همکاری و مشارکت با نهادهای دولتی در اجرای مراسم ملی و مذهبی، از جمله امور اجرایی اوقاف است.

کریمی از تهیه و اهدای لوازم‌التحریر به خانواده‌های بی‌بضاعت خبر داد و عنوان کرد: با همکاری آموزش و پرورش و شناسایی خانواده‌های مستمند توسط کمیته امداد امام خمینی (ره)، سه هزار و 500 لوازم تحریر تهیه شده و در اختیار خانواده‌های مستحق قرار گرفته است.

وی با اشاره به اطعام مستمندان در ماه مبارک رمضان تصریح کرد: علاوه بر ماه رمضان، اطعام مستمندان و کمک‌های جانبی به آنان در ماه‌های دیگر سال نیز انجام می‌شود و بارها شده که چند بار یک خانواده را تحت کمک‌های خویش قرار داده‌ایم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه البرز افزود: توزیع 2 تا 3 نوبت برنج و روغن در طی سال در بین مستمندان و تهیه لباس و کفش خانواده‌ها در عید نوروز از دیگر کمک‌های اوقاف البرز به خانواده‌های مستضعف است.

کریمی با اشاره به دیگر برنامه‌های اوقاف شهرستان البرز اظهار کرد: اوقاف شهرستان البرز با همکاری و مشارکت سایر نهادها و مسئولان، سعی در کمک به برگزاری مراسم ملی و مذهبی شهرستان دارد.

وی همکاری اوقاف در برگزاری مراسم‌هایی همچون محرم و صفر، سالگرد رحلت امام خمینی (ره)، اعیاد شعبانیه، 22 بهمن، روز زن و بسیاری دیگر از مراسم را برشمرد و عنوان کرد: همچنین کمک به اردوی راهیان نور اعزامی از سپاه ناحیه البرز و برگزاری مراسم مرتبط با هفته دفاع مقدس و هفته بسیج از دیگر فعالیت‌های اوقاف البرز است.

کریمی از برگزاری مسابقه دو و میدانی در هفته دفاع مقدس خبر داد و تصریح کرد: این مسابقه با مشارکت سپاه ناحیه البرز در راستای احیای فرهنگ مقدس ایثارگری و شهادت در این هفته برگزار می‌شود.

وی افزود: مسافت این مسابقه از میدان قدس تا روبه‌روی ساختمان اوقاف شهرستان است که بیشتر جنبه راهپیمایی دارد و در پایان هدایایی به رسم یادبود به برندگان مسابقه اهدا می‌شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه البرز یکی دیگر از فعالیت‌های اوقاف البرز در سال جاری را برگزاری مسابقات فوتبال معرفی و اظهار کرد: مهم‌ترین هدف برگزاری مسابقات ورزشی، غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و شکوفایی استعدادهای آنان است.

کریمی افزود: در راستای ارتقای فرهنگ کشورمان قصد داریم 500 تا یک هزار نفر از جوانان شهرستان را در مناسبت‌های مختلف سال در 20 تا 30 روز مشغول مسابقات ورزشی کنیم، چرا که ورزش نوعی امر به معروف و نهی از منکر است.

وی اذعان کرد: در سال گذشته مسابقات فوتسال برگزار می‌شد که این دوره به دلیل گستردگی و درخواست‌های پیاپی، مسابقات جام "فتح خرمشهر" به صورت فوتبال چمنی متشکل از 8 تیم در سطح استان قزوین در شهرستان البرز برگزار شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه البرز با اشاره به ضعف مالی برخی از خانواده‌ها در تأمین لوازم ورزشی فرزندان خود عنوان کرد: گاهی اوقات لوازم و لباس تیم‌های ورزشی شرکت‌کننده در مسابقات توسط خود سازمان اوقاف تأمین شده که موجب رشد و شکوفایی ورزش منطقه می‌شود.

کریمی از برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری در آینده‌ای نه چندان دور خبر داد و تصریح کرد: فعالیت‌های موقوفه در راستای احیای مناسبت‌های ملی و مذهبی جمهوری اسلامی ایران معنا می‌شود.

وی در خصوص مشکلات بخش‌های عظیم شهرستان البرز اظهار کرد: مشکلات اساسی موجود در شهرستان در حوزه مسئولیتی اوقاف شهرستان البرز نیست و باید مسئولان عالی رتبه و مدیران کل آن را برطرف کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه البرز ضمن تقدیر از اصحاب رسانه، خواستار افزایش روابط و اطلاع‌رسانی برنامه‌های اوقاف توسط خبرنگاران شد و در راستای رسیدن به جایگاه اصلی انقلاب و حمایت از مستضعفان، نیروهای ارزشی جذب سازمان اوقاف شود.

برچسب ها:زین العابدین کریمی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان البرز، اهدای لوازم‌ التحریر به خانواده‌های بی‌بضاعت البرز، شهرستان البرز، شهر الوند،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید