X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۱

ایران در ساخت کنتورهای برق خودکفا شد.


ایران در ساخت کنتورهای برق خودکفا شد.

خبرگزاری فارس: هم‌زمان با هفته دفاع مقدس، جمهوری اسلامی ایران در ساخت کنتورهای هوشمند برق خودکفا شد.به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان البرز استان قزوین، ایران توانست هم‌زمان با هفته دفاع مقدس در تولید کنتورهای هوشمند برق در شرکت کنتورسازی ایران در شهر صنعتی البرز استان قزوین خودکفا شود.

شرکت کنتورسازی ایران در نخستین شهر صنعتی ایران (شهر صنعتی البرز) احداث شده که در سال 84 توانست از طریق بهبود آموزش و توسعه کیفیت، موفق به تولید کنتورهای الکترونیک و راه‌اندازی خطوط تولید آن شود و در آغاز سال 88 به افزایش تولید 10 برابری رقم پیشین برسد.

از عوامل موفقیت این شرکت می‌توان به خصوصی‌سازی در آن، حفظ نیروی انسانی و آموزش و تربیت نیروهای متخصص، ایجاد تنوع محصولات و افزایش آمار تولید اشاره کرد.

گفتنی است شرکت کنتورسازی ایران واحد نمونه صنعتی کشور در سال 88 شده است. در حال حاضر این شرکت با اتکا به نیروی انسانی متخصص و افزایش خطوط تولید و تقویت بخش تحقیق و توسعه توانسته هم‌گام با پیشرفت‌های کشور حرکت کند.

امروز، به پاسداشت هفته پرافتخار و غرور آفرین دفاع مقدس، در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، راه‌اندازی و بهره‌برداری از خطوط تولید کنتورهای هوشمند و پیشرفته و رونمایی از طرح‌های برجسته کنترل هوشمند بهره‌برداری و استحصال منابع زیرزمینی با حضور مدیران کشوری و مسئولان استان قزوین و شهرستان البرز صورت گرفت.

راه‌اندازی و بهره‌برداری از خطوط تولید کنتورهای هوشمند (ماژول‌های تک فاز و سه فاز) با نام تجاری سامان، راه‌اندازی و بهره‌برداری از خطوط تولید کنتورهای دیجیتالی (مطابق با آخرین الزامات شرکت توانیر) با نام تجاری رنان، راه‌اندازی و بهره‌برداری از افزایش ظرفیت 7 برابری خطوط تولید لامپ‌های کم مصرف با نام تجاری رسانور، راه‌اندازی و بهره‌برداری از اولین و بزرگترین آزمایشگاه لامپ کشور مجهز به تجهیزات اندازه‌گیری تشعشعات U.V، راه‌اندازی و بهره‌برداری از تولید پایانه‌های بانکی و فروشگاهی (POS) با نام تجاری چرتکه، رونمایی از طرح پایلوت کنترل هوشمند بهره‌برداری از منابع آب‌های زیرزمینی کشور و رونمایی از طرح پایلوت استحصال آب‌های زیرزمینی با استفاده از انرژی خورشیدی از خطوط تولید و طرح‌هایی بود که توسط شرکت کنتورسازی ایران در روز خودکفایی ملی به بهره‌برداری رسید.

تمامی خطوط تولید و دستگاه‌ها از سرعت، ظرفیت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و در پروسه تولید هر یک از قطعات و محصولات، ایستگاه‌های تست عملیاتی و کنترل کیفیت طراحی شده است.

همه مواد پلاستیکی کاربردی در کنتورها در سالن مربوط شرکت کنتورسازی تولید می‌شود که تزریق پلاستیک نیز از جمله عملیات اجرایی داخل شرکت است.

شرکت کنتورسازی ایران قصد دارد علاوه بر تولید تجهیزات برق نظیر کنتور، با طراحی و ساخت سیستم‌هایی که از سلول‌های خورشیدی برای مصرف نیرو استفاده می‌کنند، در همگانی کردن جامعه در استفاده از انرژی خورشیدی سهیم باشد.

کشور ایران از لحاظ جغرافیایی در کمربند بهینه دریافت انرژی خورشیدی قرار دارد و با توجه به در دسترس نبودن چاه‌های عمیق کشاورزی به برق و هزینه‌های زیادی که در ازای استخراج آب صورت می‌گیرد، این طرح هزینه‌های صورت گرفته در سیستم استخراج آب‌های زیرزمینی را طی چند سال به کشاورزان باز می‌گرداند.

کنترل میزان مصرف و خروج آب از 4800 چاه موجود در کشور امری حیاتی برای چاه‌ها به نظر می‌رسد که سیستم رونمایی شده با استفاده از انرژی خورشیدی این مهم را محقق کرده است.

لازم به ذکر است طراحی این سیستم توسط شرکت کنتورسازی ایران بوده که قصد تولید انبوه آن با همکاری کشور بلژیک وجود دارد.

لازم به ذکر است این سیستم توانایی استخراج 14 لیتر آب در ثانیه از چاه‌های زیرزمینی را دارد و سیستم‌ نمایشگر برای کنترل و قرائت آب خروجی قادر به نمایش میزان استخراج آب، افزایش یا کاهش خروجی، قابلیت تنظیم و حتی قطع سیستم در برخی از نقاط مورد استفاده را دارد.

گفتنی است اطلاعات سیستم قرائت خروجی آب چاه‌های زیرزمینی قابلیت ذخیره‌سازی دارد و برای کنترل و نمایش داده‌ها نیاز به اتصال شبکه (اینترنت) نیست و حتی می‌توان از طریق موبایل اطلاعات سیستم و عملکرد آن را کنترل کرد.

برچسب ها:ساخت کنتورهای برق، خودکفاشدن در کنتورهای هوشمند برق، شزرکت کنتورسازی ایران، شهر صنعتی البرز، کنتورهای دیجیتالی، کنتورهای هوشمند، شهرستان البرز، شهر الوند،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید