X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۱

امام جمعه شهرستان البرز:

عدم پرداخت زکات بمنزله ی تردید در مقبولیت نماز است.

خبرگزاری فارس: امام جمعه شهرستان البرز گفت: عدم پرداخت زکات بمنزله ی تردید در مقبولیت نماز است.به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان البرز؛ حجت‌الاسلام علی عادل پور در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان البرز در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) شهر الوند با بیان اینکه عدم پرداخت زکات بمنزله ی تردید در مقبولیت نماز است، اظهار کرد: این دو باهم قرین هستند و هرکجا از قرآن نام نماز آورده شده، نام زکات در در کنار آن دیده می شود.

وی از تمام خواهران و برادران نمازگزار خواست که در پرداخت زکات کوتاهی نکنند، چرا که ارزش زکات بقدری بالاست که همواره در کنار نماز از آن یاد شده است.

امام جمعه شهرستان البرز در خطبه نخست همانند هر هفته پیرامون مسأله مهدویت سخن گفت. وی با اشاره به ویژگی های حکومت حضرت مهدی (عج)؛ قانون مدار بودن حکومت امام زمان (عج) بر اساس قرآن را مایه ی عدالت و امنیت دانست. عادل پور، حکومت حضرت مهدی (عج) را عاری از هرگونه نژاد پرستی و سرشار از وحدت بشری بیان کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: با ظهور امام زمان (عج)، دنیا به منزله ی خانه می شود و حضرت مهدی (عج) همچون پدری دلسوز و مهربان برای آن خانه خواهد بود.

امام جمعه شهرستان البرز از بین رفتن استعمار و بندگی و پاک شدن دلهای مردم از دروغ، کینه و حسد و در نهایت؛ آزادی بشر را از دیگر ویژگی های حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) دانست. عادل پور تصریح کرد: با ظهور امام زمان (عج)، تمام بیماران شفا می یابند. چه بیماران روحی و چه بیماران جسمی. هرکس مهدی را ببیند افکارش روشن می شود. تمام ضعیفان قوی می شوند.

وی در آغاز خطبه دوم با اشاره به سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، به افزایش فعالیت و دوری از تنبلی تأکید کرد. عادل پور تصریح کرد: در هر رده ی سنی که هستیم، باید با کار و تلاش و دوری از تنبلی از دراز کردن دست نیاز به سوی کسی دوری کنیم. متکی بودن به خود موجب عزت و سرافرازی می شود.

امام جمعه شهرستان البرز بیان کرد: آمریکا خیلی تلاش کرده تا اقتصاد ایران را بهم بزند، اما به گفته اقتصاددانان و روزنامه نگاران آمریکایی، اقتصاد ایران به این راحتی شکست نخواهد خورد. تنها ضعف مدیریتی و عدم توجه مسئولان به افزایش بی رویه قیمت ها است که باعث رشد نقدینگی و افزایش نرخ ارز می شود.

عادل پور در ادامه اظهار کرد: اهداف دشمن از این تحریم ها، ضعیف کردن اقتصاد کشور و دلسرد کردن مردم است. اما غافل از اینکه ملت ما مردمانی قوی هستند. همانطوری که در 8 سال دفاع مقدس در مقابل دشواریها و مشکلات از خود ایستادگی نشان دادند، باز هم مقابل دسیسه های دشمن قاطعانه خواهند ایستاد.

وی با اشاره به فرمایش رهبری در خصوص حمایت از ولایت فقیه تصریح کرد: بهترین و والاترین اصل قانون اساسی، اصل ولایت فقیه است. باید پشتیبان رهبری بود. این در حالی است که دشمنان، ولایت فقیه را نشانه گرفته اند و قصد نابودی نظام اسلامی را دارند.

امام جمعه شهرستان البرز با توجه به فرارسیدن سالروز تأسیس شورای نگهبان، مقید بودن به نظر و قانون شورای نگهبان را تذکر داد و اظهار کرد: حمایت از شورای نگهبان و عمل به حکم آنها که در حد حکم یک مرجع تقلید است را بر تمامی مردم واجب دانست.

عادل پور در پایان خطاب به مسئولان شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان باید قوی و نیرومند باشند. باید کارهای دشمن را در نظر بگیرند. از حزب بازی و باند بازی های نابجا پرهیز کنند و همواره از اصل ولایت فقیه پیروی کنند.

برچسب ها:نماز جمعه، شهر الوند، علی عادل پور، شهرستان البرز،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید