X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۱

محقق و استاد حوزه و دانشگاه:

هنوز در امام‌شناسی ضعیف هستیم.

خبرگزاری فارس: استاد حوزه و دانشگاه و محقق دینی گفت: هنوز در مکتب امام‌شناسی ضعیف هستیم و آنچنان که می‌باید نتوانسته‌ایم امامان خود را بشناسیم.


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان البرز استان قزوین، یادواره 50 شهید شهر بیدستان در مسجد صاحب‌الزمان (عج) این شهر با حضور مردم شهید پرور این شهر، علی‌محمد رفیعی استاد حوزه و دانشگاه، داود بهرامی فرمانده سپاه شهرستان البرز، غلامرضا حسن‌پور فرماندار البرز و مسئولان شهر بیدستان برگزار شد.

علی‌محمد رفیعی در این مراسم با اشاره به جایگاه شامخ شهیدان اظهار کرد: برپایی چنین یادواره‌هایی برای شهیدان، آثار و برکات خیری برای جامعه در آینده دارد، گرچه حق و عظمت شهدا را نمی‌توان با برگزاری مراسم یادواره ادا کرد.

وی با اشاره به اهانت اخیر استکبار به پیامبر اکرم (ص) عنوان کرد: بهترین پاسخ به اهانت‌کنندگان به پیامبر، قرائت صلوات با صدای بلند است.

رفیعی، استاد حوزه و دانشگاه با بیان حدیثی از امام صادق (ع) اذعان کرد: توحید و عبادت خداوند از سوی مردم و دوری آنان از خودپرستی و غرور ناشی از وجود و هدایت‌های اهل بیت علیهم‌السلام است.

وی ادامه داد: انبیا و امامان راه خداپرستی و توحید را به انسان‌ها نشان دادند، آموختند که باید مقابل دشمنان خدا و دینش ایستادگی کرد که اگر آنان نبودند، مردم خدا را نمی‌شناختند و راه خداپرستی را طی نمی‌کردند.

رفیعی افزود: به فرموده امام سجاد (ع)، اهل بیت راه رسیدن به خدا و بهشتی شدن را به انسان‌ها آموخته‌اند. وی تأکید کرد: هنوز در مکتب امام شناسی ضعیف هستیم و آن‌چنان که می‌باید نتوانسته‌ایم امامان خود را بشناسیم.

رفیعی با اشاره به فرموده امام هادی (ع) ابراز کرد: همه امامان درهای آزمایش مردم هستند که با شناساندن خدا و بهشت و جهنم، انسان‌ها را مورد آزمایش خویش قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) باب آزمایش شهیدان دفاع مقدس بود، تصریح کرد: شهیدان و خانواده آنان از این آزمایش سربلند بیرون آمدند و کربلایی شدند.

رفیعی شهدای امروز ایران اسلامی را جزو شهدای کربلا دانست و اظهار کرد: هر انسانی به عشق امام حسین (ع) در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شهید شده باشد یا بشود، کربلایی خواهد بود.

وی با بیان اینکه خیلی‌ها امام حسین (ع) را دوست داشتند، اما او را در کربلا همراهی نکردند خاطر نشان کرد: باید بر عهد و پیمانی که با شهدا و امامان خویش بسته‌ایم، تا پای جان بایستیم و آگاه باشیم که جریانات اقتصادی و سیاسی باب آزمایشی هستند تا حمایت و تبعیت حقیقی‌مان نسبت به ولایت سنجیده شود.

برچسب ها:شهرستان البرز استان قزوین، یادواره 50 شهید شهر بیدستان استان قزوین، علی‌محمد رفیعی استاد حوزه و دانشگاه، غلامرضا حسن‌پور فرماندار شهرستان البرز، داود بهرامی فرمانده سپاه شهرستان البرز، شهر بیدستان،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید