X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۱

یک استاد حوزه و دانشگاه:

سعادت دنیا و آخرت در گرو نیکی به پدر و مادر است.

خبرگزاری فارس: یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: باید جایگاه پدر و مادر خویش را بدانیم که سعادت دنیا و آخرت در نیکی کردن به آنان است.


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان البرز استان قزوین، سید محمدحسین نیک‌نام استاد حوزه و دانشگاه در کانون شهید مطهری شهر الوند اظهار کرد: در آیه 56 سوره احزاب از قرآن کریم آمده که خداوند و فرشتگان الهی ذکر صلوات را همواره تلاوت می‌کنند.

استاد حوزه و دانشگاه ابراز کرد: ذکر صلوات همسو شدن با خداوند و دوری از شرک و نشان‌دهنده پیروی و اطاعت از رسول اکرم (ص) است.

نیک‌نام با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم (ص) در اصول کافی عنوان کرد: ذکر صلوات با صدای بلند، نفاق را از بین می‌برد و به فرموده پیامبر (ص)، باید صداها را در صلوات بر ایشان بلند کرد.

وی با اشاره به حدیث "المؤمن مرآت المؤمن" از پیامبر اعظم (ص) اذعان کرد: مؤمن آینه مؤمن است که باید بد و خوب برادر خود را به او بگوید.

استاد حوزه و دانشگاه نخستین ویژگی آیینه را شفافیت آن معرفی و اظهار کرد: هر چه آیینه شفاف‌تر باشد، چهره مقابل آن نیز شفاف‌تر خواهد بود.

نیک‌نام در خصوص یکی از مصادیق این ویژگی عنوان کرد: والدین باید در ابتدا خود را تربیت کنند تا با تربیت خود، بتوانند در تربیت فرزند خویش موفق باشند.

وی دومین ویژگی آیینه یا همان مؤمنان را نشان دادن عیب‌های افراد دانست و تصریح کرد: مؤمنان باید علاوه بر ذکر عیب‌ها و اشکالات یکدیگر، خوبی‌ها و نکات مثبت را مطرح کنند.

استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: خداوند نیز در قرآن کریم همواره با اشاره به ایمان و دیگر خوبی‌های مردم به آنان تذکر می‌دهد و عیب و اشتباه کار آنان را ذکر می‌کند.

نیک‌نام سومین ویژگی مؤمنان را کینه‌ای نبودن معرفی و ابراز کرد: مؤمنان با مشاهده اشتباه و گناه دیگر مؤمنان از آن می‌گذرند و آن را فراموش می‌کنند.

وی عذرخواهی و عذرپذیری در میان مؤمنان جامعه را دو اصل مهم در حال فراموشی معرفی و تأکید کرد: باید عذرخواهی را در خانه خویش به فرزندان خود یاد داد تا آنان بتوانند در آینده زندگی خویش را اداره کنند.

استاد حوزه و دانشگاه عذرپذیری را یکی از ویژگی‌های خداوند معرفی و عنوان کرد: خداوند بازگشت انسان‌ها از گناه را می‌پذیرد و عذرپذیر است.

نیک‌نام با اشاره به فرموده امام صادق (ع) اذعان کرد: باید دوستی خود را به دیگران ابراز کنیم تا محبت میان یکدیگر تحکیم یابد.

وی ابراز کرد: باید قدر پدر و مادر خویش را بدانیم که سعادت دنیا و آخرت در نیکی کردن به آنان است.

استاد حوزه و دانشگاه در پایان خاطرنشان کرد: امید است موانع ظهور امام زمان برداشته شود و ایشان با ظهور خود، جامعه‌ای عدالت محور فراهم آورند.

برچسب ها:سید محمدحسین نیک‌نام استاد حوزه و دانشگاه، کانون شهید مطهری شهر الوند، شهرستان البرز استان قزوین، سعادت دنیا و آخرت در گرو نیکی به پدر و مادر است.،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید