X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۱

امام جمعه شهر الوند تأکید کرد:

با افراد نااهل همنشینی نکنید.

خبرگزاری فارس: امام جمعه شهر الوند گفت: همنشینی با افراد نااهل موجب گمراهی انسان می‌شود.


حجت‌الاسلام علی عادل‌پور امام جمعه شهر الوند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان البرز استان قزوین در خصوص مسئله اعتیاد اظهار کرد: جوانان بایستی با جستجو، بهترین‌ها را دوست داشته باشند و از همراه شدن با انسان‌های دودی که امری نکوهیده است، پرهیز کنند.

وی همنشینی را در اخلاق و رفتار فرد مؤثر دانست و تصریح کرد: به فرموده پیامبر اکرم (ص) اخلاق و رفتارهای دیگران هنگام نشست و برخاست با آن‌ها در فرد تأثیر می‌گذارد.

امام جمعه شهر الوند تأکید کرد: رفت و آمد با افراد ناباب و خلافکار موجب می‌شود اخلاق و روحیات فرد نیز همانند همنشین خود گردد و او هم جزو افراد نااهل شود.

عادل‌پور با بیان اینکه روی‌گردانی از صراط حق انسان را در زندگی دچار مشکلات می‌کند، عنوان کرد: تلاش برای انسانیت، دوستی و بندگی خداوند موجب می‌شود تا خداوند انسان را در مقابل همه حوادث و بلایا بیمه کند و روی گردانی او از خدا موجب گرفتاری به انواع بلاها می‌شود.

وی معرفت الهی را موجب دوری از گناه معرفی و اذعان کرد: انبیای الهی و امامان معصوم (ع) آمده‌اند تا انسان‌ها را با خالق هستی خویش آشنا کنند.

امام جمعه شهر الوند با بیان اینکه یک ساعت تفکر برتر از هفتاد ساعت عبادت است اظهار کرد: بایستی خداوند را به معنای واقعی شناخته و ارزش‌ها را شناسایی کرد.

عادل‌پور با اشاره به روایتی عنوان کرد: ارتباط با خداوند از طریق نماز و مسجد رفتن موجب عدم گرفتاری انسان به آلودگی‌های اجتماعی می‌شود.

وی تصریح کرد: مسائل نیک اجتماعی در مساجد و مدارس بسترسازی و فرهنگ‌سازی می‌شود که همت روحانیون و مسئولان آموزشی و فرهنگی آموزش و پرورش در مدارس را می‌طلبد.

امام جمعه شهر الوند زندگی سالم و خوب را ناشی از انتخاب برترین‌ها دانست و ابراز کرد: با تزکیه نفس و خلوص نیات، زیبایی‌ها آشکار شده و خوبی‌ها دیده می‌شود.

عادل‌پور عنوان کرد: به همت و همکاری نیروی انتظامی و دادستان شهرستان البرز، سفره خانه‌های شهر الوند که سرویس قلیان می‌دادند، پلمپ شده‌اند تا این میراث استعمار که آغازگر اعتیادهای دیگر است از سطح شهر برچیده شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جوانانی که دچار معضل اعتیاد شده‌اند بایستی عبرت گرفته و آگاه باشند که اکثر فروشندگان مواد مخدر، خود دچار اعتیاد نیستند.

برچسب ها:حجت‌الاسلام علی عادل‌پور، امام جمعه شهر الوند، ک ساعت تفکر برتر از هفتاد ساعت عبادت، پلمپ سفره خانه‌های شهر الوند، شهرستان البرز استان قزوین،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید