X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۱

فرماندهی انتظامی شهرستان البرز تأکید کرد:

اراده قوی تنها عامل ضروری در ترک اعتیاد

خبرگزاری فارس: فرماندهی انتظامی شهرستان البرز گفت: داشتن اراده قوی برای ترک اعتیاد لازم است.


عباس رحمانی فرماندهی انتظامی شهرستان البرز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرستان البرز استان قزوین، با اشاره به آمار معتادان بهبودیافته شهرستان، اظهار کرد: یکی از خطرناک‌ترین اموری که سلامت جوانان را به خطر می‌اندازد، مواد مخدر است.

وی با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر از دغدغه‌های اصلی نیروی انتظامی و مسئولان و دستگاه‌های اطلاعاتی است عنوان کرد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران به جای راه‌اندازی جنگ سخت، با وارد کردن مواد مخدر و گسترش مصرف آن در جامعه، جنگ نرمی به راه انداخته‌اند.

فرماندهی انتظامی شهرستان البرز با اشاره به افزایش تولید مواد مخدر در افغانستان اذعان کرد: حضور و مدیریت آمریکا در افغانستان موجب افزایش تولید و حمل و نقل مواد مخدر به کشورهای همسایه‌ای چون ایران شده است.

رحمانی در خصوص دلایل حمله دشمن از طریق جنگ نرم و بسط مواد مخدر در ایران ابراز کرد: استقلال‌طلبی، عزت‌مندی، مبارزه با استعمار و مقابله ایران با دشمنان اسلام موجب شده تا دشمن از طریق مواد مخدر به جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند.

وی نیروی انتظامی، سپاه، بسیج، ارتش و دستگاه‌های اطلاعاتی را مبارزان با مواد مخدر معرفی و اظهار کرد: نیروی انتظامی نمی‌تواند به تنهایی در امر مبارزه با مواد مخدر موفق شود، بلکه بایستی سایر دستگاه‌ها نیز با تلاش و همکاری به مبارزه و مقابله بپردازند که تاکنون فعالیت‌های مناسبی در حوزه پیشگیری و شناسایی عاملان توزیع مواد مخدر صورت گرفته است.

فرماندهی انتظامی شهرستان البرز خاطرنشان کرد: نیروهای بسیاری در عرصه مبارزه با مواد مخدر به شهادت رسیده‌اند که 70 هزار نفر از آنان از رده‌ها و مقام‌های مختلف نیروی انتظامی است.

رحمانی با بیان اینکه 2700 کیلوگرم مواد مخدر در استان قزوین کشف شده است، ابراز کرد: با توجه به جغرافیای استان قزوین و دوری این استان از مرزهای کشور، این مقداراز کشف مواد مخدر بسیار زیاد است.

وی مقدار کشف مواد مخدر در شهرستان البرز را حدود 250 کیلوگرم اعلام و اظهار کرد: علاوه بر عملکرد مناسب در کشف مواد مخدر، تعدادی از قاچاقچیان مواد نیز دستگیر شده‌اند و منتظر مجازات خویش هستند.

بهترین راه؛ از بین بردن تقاضای مصرف است. فرماندهی انتظامی شهرستان البرز فرهنگ‌سازی را موجب سهولت در امر مبارزه با مواد مخدر دانست و تصریح کرد: بایستی اساتید و مربیان با فرهنگ‌سازی و آموزش و تدریس، موجب سالم سازی محیط شوند.

رحمانی بهترین راه مبارزه با مواد مخدر را از بین بردن تقاضا معرفی و تأکید کرد: بایستی جوانان طوری تربیت شوند که با وجود دسترسی به مواد مخدر، به سوی مصرف آن نروند.

وی تنها عامل ضروری در ترک اعتیاد را اراده قوی افراد معرفی و تصریح کرد: علاوه بر اراده قوی، بایستی بر خدا توکل کرد و با ورزش و سرگرم شدن به امور معنوی و دینی بهبود یافت.

فرماندهی انتظامی شهرستان البرز نقش جامعه و اطرافیان را در بهبودی معتادان مؤثر دانست و اذعان کرد: بایستی بستر و فضاسازی مناسب از سوی مسئولان برای ترک وجود داشته باشد و نیز مسئولان فرهنگی جامعه و خانواده‌ا بایستی تلاش بیشتری دراین امر کنند.

رحمانی با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی در حوزه آموزش و آگاه‌سازی ابراز کرد: نیروی انتظامی برنامه‌های خوبی در این حوزه داشته و برنامه‌های مدارس و دانشگاه‌ها در حال شکل‌گیری است.

وی ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان کمپ‌های ترک اعتیاد اظهار کرد: افزایش معتادانی که بهبود یافته‌اند ناشی از اراده و خواست آنان نسبت به ترک مصرف بوده است.

فرماندهی انتظامی شهرستان البرز کارنامه نیروی انتظامی البرز را در حوزه مبارزه و مقابله با مواد مخدر مثبت ارزیابی و تصریح کرد: در سال 90، 70 شهید در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم ایران اسلامی شده است.

رحمانی با بیان اینکه ارتقای فرهنگ و بهبود آموزش در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد، عنوان کرد: سازمان بهزیستی و خانواده‌ها نیز در این مهم دخالت دارند.

وی تأکید کرد: مبارزه با مواد مخدر به هشیاری و آگاهی آحاد جامعه نیاز دارد.

فرماندهی انتظامی شهرستان البرز در پایان خاطرنشان کرد: باعث افتخار نیروی انتظامی است که جوانان جامعه که گرفتار بند اعتیاد هستند، با اراده خوب خود، پاک و سالم به جامعه خویش برمی‌گردند.

برچسب ها:فرماندهی انتظامی شهرستان البرز، عباس رحمانی فرماندهی انتظامی شهرستان البرز، سرهنگ عباس رحمانی، کمپ ترک اعتیاد شهرستان البرز، معتادان بهبودیافته شهرستان البرز استان قزوین، شهرستان البرز استان قزوین، بهزیستی شهرستان البرز،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید