X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۱

امام جمعه شهر الوند تأکید کرد:

تولید رقابتی موجب افزایش کیفیت محصول و کاهش قیمت‌ها می‌شود.

خبرگزاری فارس: امام جمعه شهر الوند گفت: تولید رقابتی موجب مشتری محوری، افزایش کیفیت کالا و کاهش قیمت محصول می‌گردد که نشانه‌های وجود برکت در جوامع را رقم خواهد زد.


حجت‌الاسلام علی عادل‌پور امام جمعه شهر الوند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان البرز استان قزوین، در خصوص مشکلات اقتصادی و عوامل آن اظهار کرد: رفاه اقتصادی جامعه در گرو کوشش در تولید و قناعت در مصرف است.

وی عنوان کرد: هر کار مشروعی که موجب تأمین زندگی و پیشرفت اقتصادی فرد و جامعه شود، مانند کشاورزی، دامداری، تجارت و صنعت، تولید محسوب می‌شود که بسیار در قرآن و روایات بر آن تأکید شده است.

امام جمعه شهر الوند با بیان اینکه کار و کوشش جهت کسب مال حلال مورد توجه و تشویق پیشوایان دینی است اذعان کرد: پیشوایان اسلام کار و تولید را مایه عزت مسلمانان می‌دانند و همواره مسلمانان را به تجارت و صدقات جاریه تشویق می‌کنند.

عادل‌پور عدم استفاده از مال و سرمایه‌ای که اشتغال‌زایی و ایجاد تولید کند را امری نکوهیده دانست و ابراز کرد: به فرموده امام علی‌(ع)؛ ملتی که با وجود آب و زمین کشاورزی کافی، به تولید نمی‌پردازد، در اثر کم‌کاری یا بدکاری محتاج می‌گردد و رحمت الهی از او دور می‌شود.

وی کسب و کار را مایه عزت بشری معرفی و تصریح کرد: به تعبیر امام صادق‌(ع)، تولید و بهره رسانی ثروت موجب عزت انسان می‌شود و محل کار محل کسب عزت است.

امام جمعه شهر الوند تأکید کرد: بایستی نعمت‌هایی را که خداوند بر انسان عرضه داشته بهره‌ور ساخت و آگاه بود که بهره‌رسانی ثروت نوعی جوانمردی است و از ایمان ناشی می‌شود که باعث بی‌نیازی فرد از فرومایگان می‌گردد.

عادل‌پور با اشاره به افرادی که پول نقد، طلا و جواهرات خود را بدون فایده و استفاده نگه‌داری می‌کنند اظهار کرد: دردناک‌ترین چیزی که از انسان در دنیا برجای می‌ماند، مال صامت و بدون استفاده است که بایستی آن را در تولید باغ، مزرعه و ساخت خانه به کار برد.

وی یکی از اهداف الهی تولید را انفاق در راه خدا دانست و تصریح کرد: افزایش قدرت اقتصادی مردم سبب می‌شود آن‌ها مال و ثروت خود را در راه خدا انفاق کنند و به نیازمندان جامعه کمک کنند.

امام جمعه شهر الوند با بیان اینکه امام علی‌(ع) هزار برده را از حاصل دسترنج و تولید خویش آزاد کرده است عنوان کرد: این تعداد برده آزاد شده نشان‌دهنده این است که حضرت علی‌(ع) در امر کسب و کار بسیار سختکوش بودند و اقدام ایشان حاکی از آن است که کار را با نیت الهی انجام داده و در راه باطل خرج نکرده‌اند.

عادل‌پور رقابتی کردن اقتصاد را موجب پیشرفت معرفی و تصریح کرد: رقابتی شدن اقتصاد موجب مشتری محوری، افزایش کیفیت کالا و محصول شده و نیز از طرفی سبب کاهش قیمت تمام شده محصول می‌گردد که نشانه‌های وجود برکت در جوامع را رقم خواهد زد.

ارتباط قوی میان دانشگاه‌ها و صنایع ضروری است.

وی تأکید کرد: بایستی تولید را از انحصار عده‌ای خارج کرد و آن را به تولید رقابتی تبدیل نمود تا تلاش، دقت و بکارگیری از علم نیز در تولید جای گیرد و از اسراف توسط انحصارگران جلوگیری کرد.

امام جمعه شهر الوند در خصوص بکارگیری علم در تولید اذعان کرد: با برقراری ارتباط میان دانشگاه‌ها و مراکز علمی با صنعت و عرصه اقتصاد می‌توان در بهبود تولید کمک شایانی کرد.

عادل‌پور در پایان خاطرنشان کرد: در زمینه مسئله بکارگیری علم و توسعه نقش آن در تولید تلاش‌هایی صورت گرفته اما با جایگاه مطلوب کشور فاصله وجود دارد که امید است کوشش کرد تا بتوان تولید اقتصادی را ارتقا بخشید.

برچسب ها:شهرستان البرز استان قزوین، حجت‌الاسلام علی عادل‌پور امام جمعه شهر الوند، حجت‌الاسلام علی عادل‌پور، امام جمعه شهر الوند، ارتباط قوی میان دانشگاه‌ها و صنایع ضروری است.،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید