X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۱

رئیس اداره آموزش و پرورش البرز مطرح کرد:

240 هزار تومان پاداش برای آموزش خواندن و نوشتن به بیسوادان

خبرگزاری فارس: رئیس اداره آموزش و پرورش ‌البرز با اشاره به اجرای طرح سوادآموزی در این شهرستان گفت: به افراد بی‌سواد آموزش خواندن و نوشتن بدهید و در قبال این آموزش مبلغ 240 هزار تومان پاداش بگیرید.محمدحسین تقوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرستان البرز با اشاره به عملکرد آموزش و پرورش شهرستان البرز در زمینه سوادآموزی، از اجرای طرح سواد‌آموزی میان بی‌سوادان 10 تا 50 سال در شهرستان البرز خبر داد و اظهار کرد: در این طرح از مردم این شهرستان خواسته‌ایم که به افراد بی‌سوادی که می‌شناسند آموزش خواندن و نوشتن دهند و در قبال این آموزش مبلغ 240 هزار تومان پاداش بگیرند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان البرز ابراز کرد: با اجرای این طرح علاوه بر اشتغال‌زایی، افراد می‌توانند به پدر، مادر یا نزدیکان خود خواندن و نوشتن بیاموزند و آمار بی‌سوادان را که در مناطق شهری بسیار کم است، تقلیل بخشند.

تقوی با بیان اینکه فرد آموزش‌دهنده باید حداقل دارای مدرک دیپلم باشد، عنوان کرد: شرط تعلق پاداش 240 هزار تومانی به این افراد، قبولی نفرات آموزش‌دیده در آزمون تعیین سطح سواد است.

وی مدت و فرصت دوره آموزشی را سه ماه اعلام کرد و ادامه داد: علاوه بر پاداش فرد آموزش‌دهنده، چنانچه فرد بی‌سوادی در آموزش سه ماهه خود بتواند خواندن و نوشتن را بیاموزد، از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین تقدیر خواهد شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان البرز اذعان کرد: بلافاصله پس از عقد قرارداد میان مربی آموزشی و سازمان آموزش و پرورش برای آغار دوره آموزشی فرد یا افراد بی‌سواد، تمام امکانات آموزشی از قبیل کتاب و لوازم آموزشی دیگر در اختیار فرد آموزش‌دهنده قرار می‌گیرد.

تقوی با بیان اینکه سازمان آموزش و پرورش تاکنون عملکرد مناسبی در شناسایی بی‌سوادان داشته است، اظهار کرد: بنا به صدور بخشنامه از استانداری قزوین، شناسایی کامل بی‌سوادان شهرستان نیازمند اطلاع‌رسانی دقیق است.

وی با اشاره به آمار افراد بی‌سواد در شهرستان البرز عنوان کرد: 307 نفر از افراد زیر پوشش بهزیستی بی‌سواد هستند و شناسایی کامل بی‌سوادان شهرستان نیاز به بسیج همگانی مردم و مسئولان دارد تا ظرف مدت کوتاهی تمامی افراد بی‌سواد شناسایی شوند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان البرز تأکید کرد: خانواده‌های زیر پوشش بهزیستی این شهرستان در اولویت سوادآموزی قرار دارند و در صورت کسب توانایی خواندن و نوشتن مبلغ 100 هزار تومان از سوی مدیر کل بهزیستی استان قزوین پاداش دریافت خواهند کرد.

تقوی در خاتمه خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش شهرستان البرز در سال تحصیلی گذشته برنامه‌های بسیاری از جمله اردوهای راهیان نور، جهاد سازندگی و اردوی مشهد، مسابقات قرآنی و فرهنگی داشته است.

وی افزود: ایجاد مدارس تخصصی آموزش قرآن، شکل‌گیری پایگاه‌های ورزشی در تابستان سال جاری و برگزاری جشن‌ها و مراسمات گوناگون در مدارس و سطح شهرستان البرز از دیگر برنامه‌های مهم این سازمان است.

برچسب ها:240 هزار تومان پاداش برای آموزش خواندن و نوشتن به بیسوادان، محمدحسین تقوی، محمدحسین تقوی رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان البرز، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان البرز، اداره آموزش و پرورش شهرستان البرز، آموزش و پرورش شهرستان البرز، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان البرز استان قزوین، بی‌سوادان 10 تا 50 سال شهرستان البرز استان قزوین، اشتغالزایی جوانان شهرستان البرز استان قزوین، مدیر کل بهزیستی استان قزوین، اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین، طرح سواد‌آموزی در شهرستان البرز استان قزوین،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید