X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۱

مدیر کل سازمان تأمین اجتماعی:

تأمین اجتماعی از لحاظ درآمدی نباید مشمول مالیات شود.

خبرگزاری فارس: علیرضا محسنی در جلسه خانه کارگر: تأمین اجتماعی از لحاظ درآمدی نباید مشمول مالیات شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان البرز؛ مدیر کل سازمان تأمین اجتماعی در سالروز تأسیس تأمین اجتماعی در جلسه خانه کارگر البرز اظهار کرد: تأمین اجتماعی از لحاظ درآمدی نباید مشمول مالیات شود. سعید مرتضوی بواسطه ی ارتباط با ریاست جمهوری توانسته بسیاری از مشکلات سازمان را برطرف نماید. ایشان در حال تلاش است که مالیات هایی که تاکنون سازمان پرداخت کرده را نیز به صندوق تأمین اجتماعی بازگرداند.

علیرضا محسنی از عدم تعادل ورودی ها و خروجی های سازمان خبر داد و اظهار کرد: در زمان انقلاب، از هر 20 نفر دریافت حق بیمه، یک بازنشسته داشتیم، ولی حالا به ازای دریافت حقوق بیمه 7 نفر، ملزم به پرداخت حقوق یک بازنشسته هستیم. این در حالی است که در سازمان، اگر 6 حق بیمه شده دریافت کند و یک خروجی پرداخت نماید، نقطه ی سربسر است.

وی از عدم اعلام حقوق واقعی کارگران توسط کارفرمایان خبر داد و اظهار کرد: کل درآمد تأمین اجتماعی برابر 33 درصد حقوق و دستمزد کارگران است. در حالی که برخی از کارفرمایان حقوق واقعی کارکنان خود را اعلام نمی کنند. کارفرمایان اغلب کمتر و گاهی اوقات بیشتر از حقوق دریافتی کارگر اظهار می کنند. برای حل این مشکل، سازمان تأمین اجتماعی سامانه ای را در سایت خود راه اندازی کرد تا بیمه شدگان تأمین اجتماعی بتوانند سوابق بیمه ای خود را مشاهده نمایند.

مدیر کل سازمان تأمین اجتماعی در پاسخ به سؤال یکی از کارگران حاضر در جلسه در خصوص مشاغل سخت و زیان آور تصریح کرد: سازمان تنها به لیست شرایط ارائه شده توجه می کند، اگر شغل شما در لیست مذکور موجود نباشد، فاقد شرایط خواهید بود. اما در استان قزوین این اجازه را داریم تا هنگام مراجعه کارگران، بررسی های کامل صورت گیرد تا مشکلی بوجود نیاید و حق کسی پایمال نشود.

علیرضا محسنی درباره ی مشکلات افرادی که توانایی استفاده ازعابربانک ها را ندارند این نوید را داد که از این پس می توانند با مراجعه به بانک و از طریق دفترچه های حساب، کارهای بانکی خود؛ از قبیل برداشت انجام دهند.

وی در پایان؛ با توجه به مشکلات و سؤالات فراوان حضار، پیشنهاد برگزاری جلسه پرسش و پاسخ در آینده ای نه چندان دور را داد.
برچسب ها:سازمان تأمین اجتماعی، مالیات، علیرضا محسنی، بیمه شدگان، بازنشستگی،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید