X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد جمعه ۵ آبان ۱۳۹۱

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان البرز خبر داد

واکسیناسیون بیش از 200 هزار دام در شهرستان البرز

خبرگزاری فارس: رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان البرز گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از 200 هزار گوسفند، بز و گاو در این شهرستان مقابل بیماری‌های دامی واکسینه شدند.یدالله کلهر در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرستان البرز با بیان اینکه واکسیناسیون و پیشگیری از بیماری‌های دامی از وظایف شبکه دامپزشکی کشور است، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 25 هزار رأس گاو و گوساله مقابل بیماری‌های دامی مایه‌کوبی و نزدیک به 175 هزار رأس گوسفند و بز نیز علیه بیماری‌های عفونی واکسینه شدند.

وی واکسیناسیون سگ‌های گله را از دیگر وظایف شبکه دامپزشکی دانست و اضافه کرد: 412 قلاده سگ از ابتدای سال 91 تاکنون علیه بیماری هاری واکسینه شده‌اند.


* افزایش پرورش گوسفند

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان البرز نظارت بر داروسازی و توزیع دارو بر اساس قوانین دامپزشکی را از وظایف کادر شبکه دامپزشکی البرز عنوان کرد و افزود: 3 کارخانه تولید ژلاتین در البرز وجود دارد که زیر نظارت دامپزشکی این شهرستان است.

کلهر اضافه کرد: 45 واحد دامی گاو شیری در البرز داریم که در مجموع هفت هزار و 500 رأس گاو و 60 هزار رأس گوسفند و بز در شهرستان البرز وجود دارد و در سال جاری با افزایش پرورش گوسفند روبه‌رو بوده‌ایم.


*شیر تولیدی البرز در استان قزوین کیفیت نخست را داراست

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان البرز با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون در تمام روستاهای البرز دو بار سم‌پاشی صورت گرفته است، تصریح کرد: شهرستان البرز در تولید شیر کیفیت نخست را در استان قزوین دارد.

کلهر با اشاره به میزان پرورش دام و طیور در شهرستان البرز اظهار کرد: در این شهرستان یک واحد شترمرغ با پرورش 50 هزار قطعه شترمرغ، 32 واحد مرغ‌داری با حدود 300 تا 350 هزار پرورش در هر نوبت دوماهه و یک واحد مرغ‌داری تخم‌گذار گوشتی با رقمی نزدیک به 45 هزار پرورش وجود دارد.

وی در خصوص پرورش ماهی در شهرستان البرز تصریح کرد: پرورش ماهی در البرز به صورت خصوصی صورت می‌گیرد و شبکه دامپزشکی البرز تنها وظیفه نمونه‌گیری از پرورش‌ها و تولیدات واحد را بر عهده دارد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان البرز با اشاره به وجود چهار کارخانه تولید تن ماهی در این شهرستان ادامه داد: نظارت بر تولید و عرضه کنسروهای ماهی در کارخانجات تا قبل از قرارگیری در کنسروها توسط شبکه دامپزشکی صورت می‌گیرد و پس از قرارگیری در کنسروها بر عهده شبکه بهداشت و درمان شهرستان است.

کلهر بازدید تصادفی از قصابی‌ها را از دیگر وظایف شبکه دامپزشکی دانست و تصریح کرد: برای نظارت بر توزیع گوشت با کیفیت و رسیدگی به شکایات مردمی در عرصه گوشت و مرغ، بازدیدهای اتفاقی از قصابی‌ها صورت می‌گیرد.

برچسب ها:شبکه بهداشت و درمان شهرستان البرز، واکسیناسیون بیش از 200 هزار دام در شهرستان البرز، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان البرز، یدالله کلهر رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان البرز، شبکه دامپزشکی شهرستان البرز، دامپزشکی شهرستان البرز، افزایش پرورش گوسفند در شهرستان البرز، شیر تولیدی البرز در استان قزوین کیفیت نخست را داراست،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید