X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۱

امام جمعه الوند:

آمران به معروف باید خوش‌اخلاق باشند.

خبرگزاری فارس: امام جمعه شهر الوند گفت: آمران به معروف و ناهیان از منکر باید صبور و خوش‌اخلاق باشند.به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان البرز، حجت‌الاسلام علی عادل‌پور پیش از ظهر امروز در جلسه‌ ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان البرز که در دفتر امام جمعه شهر الوند برگزار شد، با اشاره به ویژگی‌های آمران به معروف و ناهیان از منکر اظهار کرد: مراتب این فرضیه‌ باید به‌ درستی صورت گرفته و فرد آمر به معروف باید آگاه به معروف و منکر بوده تا تأثیر مثبتی بر فرد خطاکار بگذارد.

وی تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید با مدارا همراه باشد و آمران به معروف و ناهیان از منکر باید صبور و خوش‌اخلاق باشند.

امام جمعه شهر الوند با نگاهی گذرا به تاریخچه فریضه امر به معروف و نهی از منکر، عنوان کرد: در دهه اول انقلاب، امر به معروف و نهی از منکر با برخورد ناصحیح آمران و ناهیان روبه‌رو بود، به‌گونه‌ای که در پاره‌ای از اوقات، به‌دلیل رفتار تند آن‌ها در اصل موضوع غفلت واقع می‌شد.

وی در خصوص نحوه‌ فرهنگ‌سازی و جذب نیروی مردمی در امر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خاطر‌نشان کرد: آگاهی دادن به مردم، بخش عمده وظایف ستاد احیا است و با شناخت مردم از معروف و منکر، بار عظیمی از دوش مسئولان برداشته‌ خواهد شد.

عادل‌پور در خاتمه ابراز کرد: باید تبلیغات گسترده‌ای در میان عموم مردم صورت گیرد تا مردم از ویژگی‌ها و مزایای این فریضه آگاه شوند، به‌گونه‌ای که می‌توان با نصب اطلاعیه‌هایی در بازارها و مساجد، مردم را دعوت به امر به معروف و نهی از منکر کرد.برچسب ها:شهرستان البرز، امام جمعه شهر الوند، علی عادلپور، ستاد امر به معروف البرز،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید