X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۱

امام جمعه الوند خواستار شد:

برخورد قاطع با قلیان میراث استعمارگران

خبرگزاری فارس: امام جمعه شهر الوند خواستار برخورد قاطع با قهوه‌خانه‌ها و قلیان‌سراها شد.


حجت‌الاسلام علی عادل‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در شهرستان البرز استان قزوین با تأکید بر قاطعیت در اجرای طرح جمع‌آوری قلیان از سفره‌خانه‌ها، اظهار کرد: در جو کنونی سفره‌خانه‌ها شاهد حضور غیر متعارف دختران و پسران در کنار یکدیگر هستیم که این امر مغایر با ارزش‌های اسلامی و قوانین رایج جامعه اسلامی است.

وی در خصوص کثرت سفره‌خانه‌ها عنوان کرد: هجوم افراد به تأسیس سفره‌خانه‌ها و مغازه‌های قلیان‌ فروشی تنها به‌ دلیل درآمدزایی و کسب سود بالای سرویس قلیان این میراث استعمارگران است.

قلیان میراث استعمار است نه میراث فرهنگی ایران

امام جمعه شهر الوند قلیان را میراث استعمار بیان و تصریح کرد: سفره‌خانه‌های سنتی در شأن میراث فرهنگی کشور اسلامی ایران نیستند و گزارش‌ها حاکی است برخی اوقات نیز در برخی سفره‌خانه‌ها به جای تنباکو از مواد مخدر در قلیان استفاده می‌کنند که این امر بسیار خطرناک و قابل پیگیری است.

وی با انتقاد از شیوع مصرف قلیان در پارک‌ها اظهار کرد: باید با تبلیغات گسترده و فرهنگ‌سازی، مردم را از خطرات و معضلات قلیان کشیدن آگاه سازیم.

امام جمعه الوند در خاتمه با تشکر از نیروی انتظامی عنوان کرد: این مهم که نیروی انتظامی شهر الوند، در ماه مبارک رمضان سفره‌خانه‌هایی را که سرویس قلیان می‌دادند، تعطیل کرد، بسیار ارزشمند است.

برچسب ها:شهرستان البرز، شهر الوند، سفره خانه های الوند، قلیان خانه های الوند، تعطیلی سفره خانه های شهر الوند، امام جمعه شهر الوند، علی عادلپور،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید