X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۱

شهر الوند - ستاد بازسازی عتبات عالیاترئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین خبر داد:

ساخت صحن حضرت زهرا (س) در کنار صحن حضرت امیرالمؤمنین علی (ع)

خبرگزاری فارس: رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین از ساخت صحن حضرت زهرا (س) در کنار صحن حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) خبر داد.


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان البرز، محمد رضا صدیقی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر الوند در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) با اشاره به فعالیت‌های در دست اقدام ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور، از ساخت صحن حضرت زهرا (س) در کنار صحن حضرت علی (ع) در طی 5 سال آینده خبر داد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین ضمن اشاره به مشکلات موجود در ساخت و بازسازی بقاع متبرکه، عنوان کرد: با وجود بسیاری از مشکلات و جلوگیری برخی کشورها از سازندگی و بازسازی حرم‌ها، کارهای عظیمی با سرعت، دقت و قوت لازم صورت گرفته است.

محمد رضا صدیقی تصریح کرد: فشارها و شکنجه‌های زیادی برای زیارت قبور بوده و هست، ولی شیعیان بسیاری از کشورها از جمله ایران با آگاهی از این مشکلات و نیز آگاهی از امکان به شهادت رسیدن، به زیارت این بقاع می‌روند.

وی از تخریب‌های فراوان حرم امام حسین (ع) و انفجار در سامرا خبر داد و خاطر‌نشان کرد: کارهای امنیتی و پرهزینه بسیاری برای حفظ و نگه‌داری بقاع صورت گرفته است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین از طرح دوطبقه کردن بین‌الحرمین و گسترش محوطه آن خبر داد و اظهار کرد: تاکنون حدود 75 درصد از تکمیل و ساخت بیمارستان امام سجاد (ع) در کربلا صورت گرفته و دو گنبد کاظمین به زیبایی طلاکاری ناب شده‌اند.

صدیقی طرح و توسعه در سامرا را علی‌رغم فشارهای بسیار اهل تسنن موفقیت آمیز دانست و عنوان کرد: انفجار در سامرا توسط اهل سنت نبوده، بلکه آمریکا و وهابی‌ها موجب این انفجار بوده‌اند.

وی در ادامه افزود: کارهای گسترده‌ای از جمله کاشی‌کاری، طلا‌کاری و سنگ‌کاری با هزینه‌های بسیار بالا در حرم حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) انجام شده و در حال اجرا است.

گفتنی است در پایان نماز جمعه، کمک‌های مردمی به ستاد بازسازی عتبات عالیات جمع‌آوری شد.

برچسب ها:شهرستان البرز، ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین، محمد رضا صدیقی، شهر الوند، نماز جمعه شهر الوند، کمکهای مردم الوند به بازسازی عتبات عالیات، دوطبقه کردن بین الحرمین،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید