X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۱

امام جمعه شهر الوندامام جمعه الوند:

سیاست نظام از صراط علی‌(ع) نشأت گرفته شده است.

خبرگزاری فارس: امام جمعه شهر الوند در نماز جمعه این هفته گفت: سیاست نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از صراط علی‌(ع) گرفته شده است.


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان البرز، حجت‌الاسلام علی عادل‌پور در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر الوند که در مسجد حضرت ابوالفضل‌(ع) این شهر برگزار شد، با اشاره به الگو بودن ایران در میان بسیاری از ملت‌ها، اظهار کرد: راه نظام مقدس ما از صراط علی‌(ع) گرفته شده است.

وی تصریح کرد: علمای ما از عصر غیبت تاکنون در این راه حرکت کرده‌اند و شهدای ما راه و رسم علی‌(ع) را الگوی خود قرار داده‌اند. امام جمعه شهر الوند انقلاب اسلامی ایران را اسوه‌ای مناسب برای دیگر کشورها دانست و عنوان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران با شعار «نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی» آغاز به‌کار کرده است و با گذشت بیش از سی سال از آن، همه ملت‌ها را به اسلام ناب محمدی دعوت می‌کند.

عادل‌پور در خصوص فشارها و تهدیدهای مستکبران جهان خاطرنشان کرد: فشارهای سیاسی آمریکا و اسرائیل به بهانه بمب هسته‌ای و حقوق بشر نیست؛ بلکه آنان از دینداری، ولایت‌مداری و پیروی ملت ایران از امام و رهبری بیم دارند.

وی افزود: عاملان فشارها و زورگویی‌های جامعه جهانی، قصد دارند با قدرت رسانه‌ای، خود را قدرت جهانی نشان دهند و با نیرنگ و نقشه‌های شوم خود، با قرآن و جهان اسلام مبارزه کنند.

امام جمعه شهر الوند با اشاره به روز قدس در جمعه هفته آینده، شاخص هر انقلاب الهی در دنیای امروز را مبارزه با اسرائیل و حمایت از فلسطین دانست و عنوان کرد: فلسطین قبله اول مسلمانان و سرزمین انبیا و اولیای الهی است و راه مبارزه با استکبار جهانی، توجه به مسلمانان فلسطین است.

علی عادل‌پور در خصوص مسائل جاری کشور سوریه بیان کرد: هر ملتی باید دولت و رهبر کشورش را خودش انتخاب کند و بدون دخالت کشورهای بیگانه، از طریق آرای مردمی، نوع حکومتش را تعیین کنند.

وی در ادامه یکی از خصلت‌های اهل تقوا را امام شناسی معرفی و اظهار کرد: انسان‌های با تقوا با آگاهی و شناخت خود از حق و باطل و آگاهی سیاسی بالا، حقانیت و راه امامان خود را می‌شناسند.

امام جمعه شهر الوند در خصوص شهر الوند تصریح کرد: شهر الوند از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است و اغنیا باید به آبادانی شهر کمک کنند و با انسجام و وحدت در پیشرفت این شهر سهیم باشند که فقط با وحدت و همدلی می‌توان خدمات عظیمی به شهر و مردم ارائه کرد.

عادل‌پور از مردم شهر الوند خواست که از تفرقه در مساجد و حسینیه‌ها پرهیز کنند. وی عنوان کرد: قومیت‌گرایی در مساجد و حسینیه‌ها را از بین ببرید و مساجد را محلی برای عبادت و همدلی میان مسلمانان قرار دهید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نماز عید فطر در مصلای پیامبر اعظم‌(ص) برگزار خواهد شد. گفتنی است این مصلا در جریان ساخت است و فعلا فضای وسیعی برای نمازگزاران عید فطر در آن آماده شده است.

برچسب ها:شهرستان البرز، شهر الوند، نماز جمعه شهر الوند، علی عادل پور، مصلای پیامبر اعظم ص، مساجد شهر الوند، مسجد حضرت ابوالفضل ع،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید