X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۱

کشت ذرت ارقام دهقان در شهرستان البرزمسئول زراعت جهاد کشاورزی شهرستان البرز:

کشت ذرت ارقام دهقان و فجر در شهرستان البرز انجام شد.

خبرگزاری فارس: مسئول زراعت جهاد کشاورزی شهرستان البرز گفت: کشت ذرت ارقام دهقان و فجر در اراضي كشاورزي شهرستان البرز انجام شد.


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان البرز به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، فرامرز حریری مقدم با اشاره به نتایج مطلوب این طرح در سال زراعی گذشته اظهار کرد: این طرح برای دومین بار پیاپی در سطح 4 هکتار از اراضی شهرستان البرز به اجرا درآمده است.

وی تصرح کرد: در سالهای 78 تا 82 ارقام دهقان و فجر در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر به منظور کشت دوم و همچنین کشت تأخیری، مورد بررسی قرار گرفته است.

مسئول زراعت جهاد کشاورزی شهرستان البرز عنوان کرد: هیبرید دهقان در کلیه مراحل آزمایشی در نقاط مختلف کشور، از میانگین عملکرد دانه 8 تا 10 تن در هکتار و پایداری مناسبی برخوردار بوده است که می تواند در اکثر مناطق ذرت کاری کشور به عنوان کشت دوم و همچنین کشت تاخیری مورد استفاده قرار گیرد.

حریری مقدم مهم‌ترین ویژگی زراعی ارقام هیبرید دهقان و فجر را زود‌رس بودن آن نسبت به ارقام متوسط‌رس و دیررس رایج در کشور عنوان كرد.

وی در خصوص شرایط آب و هوایی کشت محصول اظهار کرد: این بذر مناسب برای مناطق معتدل و معتدل سرد کشور به عنوان کشت تأخیری است. همچنین به عنوان کشت اول در مناطق بسیار سرد کشور که دارای محدودیت فصل می باشند، توصیه می شود.

به گفته این مسئول با توجه به تاریخ شروع سرمای پائیزه (اواخر آبان ماه)، تاریخ کشت رقم جدید دهقان در شهرستان البرز بعد از برداشت گندم و جو از اول تیر تا 20 تیر توصیه شده است.برچسب ها:شهرستان البرز، شهر الوند، جهاد کشاورزی شهرستان البرز، فرامرز حریری مقدم، کشت ذرت ارقام دهقان و فجر، جهاد کشاورزی،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید