X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد يکشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۱

صبح امروز برگزار شد:

نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد در شهر الوند

خبرگزارری فارس: صبح امروز نمایشگاهی یک روزه با عنوان پیشگیری از اعتیاد در پارک لاله شهر الوند برگزار شد.


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان البرز؛ این نمایشگاه با همکاری شبکه بهداشت و بهزیستی البرز از ساعت 9 صبح تا 14 بعدازظهر برپا خواهد بود.

کارشناس سلامت روان اجتماعی و اعتیاد شبکه بهداشت البرز، هدف از برپایی این نمایشگاه را آشنایی والدین و فرزندانشان با نحوه ی به دام افتادن و اعتیاد به مواد مخدر اظهار کرد.

فاطمه رسولی کیا؛ کارشناس سلامت روان اجتماعی و اعتیاد شبکه بهداشت البرز در گفت و گو با خبرگزاری فارس بیان کرد: تنها دغدغه ما آگاهی نوجوانان و جوانان از راههای پیشگیری از اعتیاد است. خانواده ها باید بدانند که تأمین مایحتاج زندگی برای پیشگیری از اعتیاد فرزندان کافی نیست. علاوه بر این خانواده ها بایستی دوستان فرزندان خود را بشناسند.

وی در ادامه تصریح کرد: با نه گفتن و پاسخ قاطع به درخواست های نامعقول دیگران می توان از این آسیب ها به دور ماند.

60 درصد اعتیادها با پیشنهاد دوستان آغاز می شود!

خطرات و عوارض استروئیدها، آسیب های ناشی از مصرف سیگار، هروئین، شیشه و دیگر مواد مخدر از پوسترهای موجود در نمایشگاه بود. مجموعه ای از نقاشی های کودکان نیز در خصوص مضرات مصرف سیگار و خطرات ناشی از مصرف مواد مخدر در این نمایشگاه وجود داشت که مسئول برگزاری نمایشگاه در توضیح این نقاشیها تصریح کرد: این نقاشی ها توسط کودکان پنجم ابتدایی تا سال سوم راهنمایی کشیده شده که هدف اصلی آن آشنایی آنان با مضرات مصرف سیگار و مواد مخدر است.

در گوشه ای از این نمایشگاه فشار خون رایگان توسط چند تن از همکاران هلال احمر صورت می پذیرفت.

فاطمه رسولی کیا همچنین از ناهماهنگی های مسئولان شهرداری در خصوص مجوزهای برگزاری نمایشگاه توضیح داد: این ناهماهنگی ها از سوی شهرداری بوده و ما طبق نامه نگاری های لازم مجوز برگزاری نمایشگاه را دریافت نموده بودیم.برچسب ها:نوشته های یک خبرنگار، وبلاگ خبری، یادداشتهای یک خبرنگار، شهر الوند، نمایشگاه، پیشگیری از اعتیاد، شهرستان البرز،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید