X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۱

ستاد نماز جمعه شهر الوندامام جمعه شهر الوند:

حمایت از فلسطین شاخصه انقلاب‌های اسلامی است.

خبرگزاری فارس: امام جمعه شهر الوند در جلسه ستاد اقامه نماز جمعه گفت: حمایت از فلسطین شاخصه انقلاب‌های اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان البرز، جلسه ستاد اقامه نماز جمعه شهر الوند با حضور اعضای این ستاد در دفتر امام جمعه این شهر برگزار گردید.


حجت‌الاسلام علی عادل‌پور ضمن خیر مقدم و آرزوی قبولی طاعات و عبادات اعضای ستاد اقامه نماز جمعه، روز قدس را نماد مبارزه با استکبار جهانی دانست و اظهار کرد: هم از نظر انقلابی و هم از نظر دینی باید برای روز قدس اهمیت ویژه‌ای قائل شویم، چرا که شاخصه هر انقلاب اسلامی حمایت از فلسطین و مبارزه با اسرائیل است.

وی در خصوص اقامه نماز جمعه تصریح کرد: نماز جمعه تریبونی است با تکیه بر ایمان مردم و حضور و اجتماع عظیم آنان که دارای آثار بسیار ارزنده و نیکویی است.

امام جمعه شهر الوند افزود: نماز جمعه حافظ ایمان و روحیه مردم است، لذا در خطبه اول مسائل اعتقادی بحث می‌شود و در خطبه دوم به مسائل سیاسی و اجتماعی داخل و خارج کشور پرداخته می‌شود.

حجت‌الاسلام عادل‌پور نماز جمعه را وسیله کسب تقوا دانست و تصریح کرد: قدر حضور در نمازهای جمعه را بدانید و از آن به بهترین نحو بهره ببرید.

وی عنوان کرد: جوانان مؤمن و قرآنی شهر، نیروهای ارزشی ما هستند که حضور آن‌ها در نماز جمعه به ترویج فرهنگ ارزشمند حضور در نماز جمعه کمک می‌کند.

امام جمعه شهر الوند خاطرنشان کرد: مساجد الوند در ماه مبارک رمضان از جلوه معنوی خاصی برخوردار بوده که حضور چشمگیر مردم آن را دوچندان نموده است.

عادل‌پور در خصوص هیئت‌های مذهبی شهر الوند عنوان کرد: هیئت‌های مذهبی نباید برنامه‌های خود را مستقل از مساجد محل دنبال کنند؛ بلکه باید برنامه‌های مذهبی خود را در مساجد به اجرا دربیاورند.

وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی وظیفه دارد از برپایی چنین هیئت‌هایی در سطح شهر جلوگیری کند و شهرداری نیز نباید مجوز حضور هیئت‌ها در فضاهای مختلف شهر را بدهد.

امام جمعه شهر الوند در ادامه با اشاره به حدیثی از حضرت علی (ع)، اولین ملاک هر مؤمن را خردگرایی وی دانست و اظهار کرد: ثواب زیادی در عبادات و رکوع و سجود وجود دارد؛ اما بکارگیری عقل و معرفت‌گرایی عمل ارزشمندتر از عبادت است.

حجت‌الاسلام عادل‌پور افزود: جوانمردی و مروت، اخلاق، دین و خانواده بعنوان ملاک‌های یک جامعه خردگرا هستند.

وی یکی از نشانه‌های مؤمن را پویایی و رشد و ترقی معرفی و تصریح کرد: انسان‌های مؤمن بایستی هر روزشان بهتر از دیروز باشد و همواره در راه پیشرفت و ترقی قدم بردارند.

امام جمعه شهر الوند در خصوص نماز عید فطر اظهار کرد: نماز عید فطر امسال رأس ساعت 7:30 در مصلای پیامبر اعظم (ص) با عظمت گسترده و با شکوه هرچه بیشتر برگزار می‌گردد.

لازم به ذکر است در پایان جلسه به اعضای ستاد برپایی نماز جمعه هدایایی به رسم تقدیر و تشکر از سوی امام جمعه شهر اهدا شد.برچسب ها:شهرستان البرز، شهر الوند، ستاد نماز جمعه شهر الوند، علی عادل پور، نماز عید فطر در الوند، مصلای پیامبر اعظم شهر الوند، دفتر امام جمعه شهر الوند، حجت الاسلام علی عادل پور، امام جمعه شهر الوند،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید