X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۱

سید مرتضی حسینی نماینده مردم الوند در مجلس شورای اسلامینماینده مردم قزوین در مجلس:

امام خمینی (ره) روز قدس را جهانی کردند.

خبرگزاری فارس: نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: امام خمینی (ره) روز قدس را جهانی کردند.


حجت‌الاسلام سید مرتضی حسینی امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر الوند با اشاره به جهانی شدن روز قدس اظهار کرد: امام (ره) با نامگذاری این روز بعنوان "روز قدس" نشان داد که برخلاف تصور آمریکا و اسرائیل، جنگ 6 روزه سوریه، مصر و لبنان با اسرائیل جنگ اعراب نیست؛ بلکه جنگ مسلمانان با استکبار است.

وی تصریح کرد: با جهانی شدن روز قدس بواسطه امام راحل (ره)، ملت‌های بسیاری در حمایت از مردم مظلوم فلسطین در راهپیمایی این روز شرکت می‌کنند و خشم و انزجار خود را از اسرائیل و آمریکا نشان می‌دهند که این راهپیمایی‌ها نتایج بسیار خوبی را در بر داشته است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: در ابتدا به برکت روز قدس، انتفاضه سنگ شکل گرفت و رفته رفته با ایجاد حزب‌الله و حماس و بالا رفتن توان نظامی، حالا دیگر بجای سنگباران، حزب‌الله و حماس در پاسخ هر موشک اسرائیل، چندین موشک را به سمت اسرائیل می‌فرستند.

حسینی عنوان کرد: امام خمینی (ره) با حضور سپاه انقلاب اسلامی در لبنان و فلسطین مخالف بود و قصد داشت نیروهای حزب‌اللهی از خود مردم منطقه شکل بگیرد و امروزه اسرائیل بواسطه همین نیروهای حماس و حزب‌الله دیگر حالت تهاجمی ندارد؛ بلکه حالت تدافعی به خود گرفته است.

وی اذعان کرد: آمریکا با از دست دادن مصر احساس خطر کرده و هم‌اکنون نیز برای جلوگیری از اتحاد همه‌جانبه ایران، عراق، سوریه، مصر، لبنان و فلسطین توسط کمک‌های مالی عربستان سعودی و قطر و نیز با نیروهای نفوذی از پاکستان و دیگر کشورها قصد آشوب و فروپاشی نظام سوریه را دارد.

این مقام مسئول اظهار کرد: نیروهایی که در سوریه آشوب به پا کرده‌اند، سوری نیستند و بشار اسد بدلیل خواسته مردم سوریه بر قدرت باقی‌مانده و چنانچه از مردم سوریه رأی‌گیری کنند؛ رأی به نفع بشار اسد خواهد بود و اسرائیل و آمریکا نشان دادند که از رأی گیری مجدد بیم دارند.

حسینی عنوان کرد: سوریه مرز ایران محسوب می‌شود و اسرائیل و آمریکا قصد دارند که با در دست گرفتن قدرت در سوریه به اهداف خود در ایران نزدیک شوند؛ بنابراین تمام هزینه‌های ایران در سوریه به نفع ملت ایران است و از نتایج اتحاد 6 ملت اسلامی می‌توان به ترس و وحشت و خروج صد و پنجاه هزار نفر از اسرائیلی‌ها اشاره کرد.

وی عنوان کرد: وزیر امور خارجه آمریکا به صراحت گفته که تمام نقشه‌های ما در سوریه توسط دولت ایران خنثی می‌شود.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: دشمنان به این نتیجه رسیده‌اند که با تحریم اقتصادی می‌توانند نارضایتی مردم ایران را فراهم نکنند و توسط همین مردم انقلاب اسلامی را از بین ببرند؛ اما مردم ایران نشان دادند حتی با وجود مشکلات ناشی از تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی پایبند انقلاب خویش هستند.

حجت‌الاسلام حسینی بیان کرد: تحریم‌ها باعث شد در عرصه نظامی جزو 10 کشور برتر جهان شویم و قدرت خود را در تولید سلاح‌های نظامی از جمله موشک و تانک بالا ببریم و امروزه با خرید سلاح از سوی 50 کشور دنیا روبرو شویم و در این بخش صادرات هم داشته باشیم.

وی اظهار کرد: ایران با تولید موشک‌های کوچکی که بر دوش رزمنده‌ها قرار می‌گیرد توانست 44 تانک مرکاوای اسرائیلی را توسط حزب‌الله نابود کند و هم اکنون همین تحریم‌ها موجب تولید موشک‌هایی با برد سه هزار کیلومتر توسط ایران شده است.

این مقام مسئول در خصوص تولید انرژی هسته‌ای در ایران عنوان کرد: قرار بود طی قراردادی در سال 64، آلمان، ژاپن و چین انرژی هسته‌ای را در ایران تولید کنند که آمریکا اجازه این کار را نداد و امروز با وجود تحریم‌ها و فشارهای فراوان توانستیم تولید انرژی هسته‌ای را به 20 درصد غنی شده برسانیم.

حسینی عنوان کرد: آمریکا و اسرائیل می‌دانند کشوری که بتواند تا 20 درصد انرژی هسته‌ای غنی شده را تولید کند، توانایی تولید آن در 80 درصد را نیز دارد که این امر موجب بیم آنان از تولید بمب اتم توسط ایران شده است.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس کاملا از شرایط نامطلوب و سخت مردم باخبرند و به جد تلاش می‌کنند که با برنامه و اختصاص هزینه‌هایی موجب کاهش فشارهای ناشی از خرید کالاهای اساسی شوند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی یکی از راهکارهای دولت در دور زدن تحریم‌ها را ترفند در حمل و نقل کشتی‌های باری با پرچم کشورهای دیگر معرفی و اظهار کرد: تا بحال از طریق عراق و دیگر کشورها کارهای بسیاری از طریق جابجایی‌های بار توسط کشتی‌هایی با پرچم‌های کشورهای دیگر صورت گرفته است.

حسینی راهکاردیگر مقابله با تحریم‌ها را نام‌گذاری امسال به عنوان "سال تولید ملی و خمایت از کارو سرمایه ایرانی" توسط مقام معظم رهبری دانست و عنوان کرد: این امر موجب خرید تولیدات داخل و حمایت از کارگران ایرانی شده و بدین شکل سرمایه از کشور خارج نمی‌شود.

در پذیرایی از سران کشورهای خارجی صرفه‌جویی کنید.

وی با اشاره به صرفه‌جویی کشورهایی همچون ترکیه در پذیرایی سران دیگر کشورها، از مسئولان کشور خواست تا در پذیرایی از سران کشورهای خارجی صرفه‌جویی کنند.برچسب ها:شهرستان البرز، شهر الوند، نماز جمعه شهر الوند، سید مرتضی حسینی، نماینده مردم الوند، نمایند الوند در مجلس، مسجد حضرت ابوالفضل، راهپیمایی مردم الوند،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید