X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۱

محمد حسین تقوی - آموزش و پرورش شهرستان البرز مدیر اداره آموزش و پرورش البرز خبر داد:

بهره‌برداری از 3 مدرسه در شهرستان البرز

خبرگزاری فارس: مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان البرز از بهره‌برداری 3 مدرسه در این شهرستان در مهرماه جاری خبر داد.محمدحسین تقوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان البرز با اشاره به پروژه‌های در حال اجرای آموزش و پرورش این شهرستان اظهار کرد: به همت خیرین شهرستان البرز یک دبستان 10 کلاسه در این شهرستان در حال ساخت و راه‌اندازی است که تا پایان فصل پاییز در منطقه فاز نخست شهرداری شهرستان البرز به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی عنوان کرد: به لحاظ مهاجرپذیر بودن این شهرستان، نیازهای بسیاری از جمله کمبود فضاهای آموزشی در مناطق و شهرک‌های جدید شهرستان البرز احساس می‌شود.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان البرز تصریح کرد: صنعتی بودن این شهرستان و حضور شرکت‌های صنعتی فراوان در این منطقه موجب شده، دانش‌آموزان به رشته‌های فنی تمایل داشته باشند.

تقوی با اشاره به ناکافی بودن هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای در شهرستان البرز افزود: از مسئولان شرکت‌های صنعتی می‌خواهیم در راستای احداث هنرستان‌ها و مدارس فنی و حرفه‌ای پیش‌قدم شوند و زمینه تحصیل دانش‌آموزان مستعد این شهرستان را فراهم آورند.

وی اظهار کرد: هنرستان مگ‌الکتریک و هنرستان صلحا از جمله فضاهای آموزشی تازه تأسیس فاز یک شهرداری شهرستان البرز به حساب می‌آید که به همت و با حمایت مالی خیرین ساخته شده است.

این مسئول ادامه داد: مدرسه امام رضا (ع) در شهرک شریف‌آباد، مدرسه حجاب در روستای پیریوسفیان و هنرستان مبین در شهر محمدیه از جمله پروژه‌های آموزش و پرورش شهرستان البرز است که در مهرماه سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

تقوی افزود: تعداد چهار مدرسه نیز در این شهرستان در مرحله مقاوم‌سازی به سر می‌برد تا امنیت لازم برای تحصیل دانش‌آموزان فراهم شود.

وی اضافه کرد: بهبود فضاهای ورزشی مدارس یکی دیگر از فعالیت‌های آموزش و پرورش شهرستان البرز در عرصه ورزشی است که با اعتبارات در نظر گرفته شده، بهسازی فضاهای ورزشی تمام مدارس شهرستان البرز انجام می‌شود.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان البرز استفاده از مصالح مناسب برای جلوگیری از آسیب‌های ناشی از برخورد دانش‌آموزان با تجهیزات ورزشی را بسیار ضروری دانست و اظهار کرد: هوشمند‌سازی مدارس این شهرستان در دست اجرا است و برخی از مدارس نیز تاکنون هوشمند شده‌اند.

برچسب ها:مدارس شهرستان البرز، محمد حسین تقوی، آموزش و پرورش شهرستان البرز، شهر الوند، شهرستان البرز،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید