X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد دوشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۱

شجاع ذوقی؛ دادستان شهرستان البرز


دادستان شهرستان البرز تأکید کرد:

رفع مشکلات اقتصادی برای کاهش جرایم

خبرگزاری فارس: دادستان شهرستان البرز با بیان این مطلب که در همه جوامع مشکلات مالی خانواده‌ها یکی از عوامل جرم و جنایت است، بر رفع مشکلات اقتصادی تأکید کرد.


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان البرز، شجاع ذوقی در نشست مسئولان اوقاف قزوین و البرز که ظهر امروز در سازمان اوقاف البرز برگزار شد، با اشاره به تهیه 60 فقره جهیزیه توسط اوقاف شهرستان البرز عنوان کرد: بسیاری از جوانان به‌ دلیل مشکلات مالی، تن به ازدواج نمی‌دهند که توزیع اقلام جهیزیه میان خانواده‌های نیازمند، موجب پیش‌قدم شدن جوانان در امر ازدواج خواهد شد.

وی اظهار کرد: با کمک‌های مالی اوقاف به مستضعفان و مستمندان، خانواده‌های نیازمند به آرامش روحی می‌رسند که در نهایت منجر به آسایش روانی جامعه و پیشگیری از وقوع بسیاری از جرایم خواهد شد.

دادستان شهرستان البرز درصد بالای آمار جرایم را ناشی از مشکلات مالی دانست و اذعان کرد: وجود مشکلات مالی و بالا رفتن سن ازدواج جوانان از عوامل بروز جرم در جامعه محسوب می‌شوند.

ذوقی با اشاره به آگاهی مردم از مسئله وقف تصریح کرد: یکی از مشکلات اصلی وقف در جامعه عدم تبلیغ درست مسائل مرتبط با وقف است، به گونه‌ای که مردم هنوز از تأثیرات امور وقف اطلاع درستی ندارند.

وی در خصوص موقوفات استان قزوین عنوان کرد: به دلیل وجود موقوفات بسیار در استان قزوین، باید کارهای تبلیغی عظیمی در سطح جامعه و استان صورت گیرد تا مردم با کارکردهای اوقاف آشنا شوند و افراد بیشتری جذب سازمان شوند.

دادستان شهرستان البرز با اشاره به فراوانی امور وقف عنوان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، باید کارکردهای جدید و نوین وقف از جمله پیشگیری از وقوع جرم را به اطلاع مردم رساند.

ذوقی با اشاره به وقفی بودن دانشگاه‌های بزرگ بسیاری از کشورها عنوان کرد: متولیان سازمان اوقاف باید آموزش‌های لازم را در زمینه اجرای امور وقفی ببینند و گره مشکلات جامعه را با اولویت‌بندی بگشایند.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: امید است که بتوان بیشتر مشکلات را برطرف و نیازهای واجب‌تر جامعه را تأمین کرد تا شاید انجام این اعمال نیک، ذخیره‌ای برای آخرت مسئولان اوقاف باشد.

برچسب ها:دادستان شهرستان البرز، شجاع ذوقی، اوقاف شهرستان البرز، فرهنگ وقف، شهر الوند، شهرستان البرز،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید