X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۱

مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین؛ مهدی برزگر: مباحث دینی در دانشگاه‌ها کمرنگ شده است.


مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین:

مباحث دینی در دانشگاه‌ها کمرنگ شده است.

خبرگزاری فارس: مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین گفت: امروزه در دانشگاه‌ها به مسائل دینی و معرفتی کمتر پرداخته می‌شود.


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان البرز، مهدی برزگر در جلسه معارفه مسئول بسیج دانشجویی البرز که قبل از ظهر امروز برگزار شد، با اشاره به اهداف بسیج دانشجویی اظهار کرد: یکی از اهداف بسیج دانشجویی تربیت دانشجویان متخصص، متعهد و نیروهای هم‌تراز انقلاب است.

وی دانشجویان را بازوان فرهنگی جامعه معرفی کرد و با اشاره به مثال شهید بهشتی در خصوص دانشجویان عنوان کرد: دانشجو مانند مؤذنی است که اگر خواب بماند؛ نماز امت قضا می‌شود.

مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین اذعان کرد: هنوز در فضای دانشگاه‌ها مسائل دینی به درستی مطرح نشده و تنها بصورت گذرا و سطحی به آن پرداخته شده است که این مهم توجه عمیق مسئولان را در مباحث دینی و معرفتی خواستار است.

وجود اساتید متعهد را لازمه داشتن دانشگاه‌های اسلامی دانست و افزود: چنانچه اساتید دانشگاه‌ها علاوه بر آموزش تخصص‌ها و علوم مرتبط با دروس خویش، به مسائل معرفتی و عقیدتی بپردازند، به هدف بسیج دانشجویی مبنی بر اشاعه علوم اسلامی که تأکید مقام معظم رهبری است، نزدیک خواهیم شد.

وی کم‌توجهی و انحراف دانشجویان از اعتقادات دینی را ناشی از محیط دانشگاه‌ها دانست و تصریح کرد: کم‌توجهی دانشجویان به مسائل دینی و بی‌تفاوتی آنان به فریضه امر به معروف و نهی از منکر، ناشی از عدم حضور کارشناسان دینی و فعالیت آنان در محیط دانشگاه می‌شود.

مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین افزود: بایستی با تشکیل جلسات و حلقه‌های معرفتی در دانشگاه‌ها، ارزش‌های انقلاب اسلامی را میان دانشجویان گسترش دهیم و همگان را همسو با فرهنگ دینی نماییم تا علاوه بر افزایش معرفت دینی آنان، تبلیغات و تفکرات رسانه‌های غرب را خنثی کنیم.

برزگر تأکید کرد: با برنامه‌های متنوع بسیج دانشجویی در زمینه‌های علمی، فرهنگی، ورزشی و برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی و اردوهای راهیان نور و جهاد سازندگی می‌توان در تربیت نیروهای متخصص و متعهد به آرمان‌های انقلاب در جامعه نقش مؤثری داشت.

وی ضمن تقدیر از مسئولان بسیج دانشجویی البرز در عرصه جهادی اظهار کرد: مسئولان بسیج دانشگاه‌های شهرستان البرز با تشکیل تیم جهادی و حضور در مناطق محروم، با گذر از مشکلات موجود در منطقه، روحیه ایثار را در خود و منطقه ایجاد کردند.

مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین در پایان با اشاره به برگزاری طرح ولایت در تابستان امسال، خاطرنشان کرد: دوره‌های طرح ولایت در تابستان در 14 شبانه روز صورت گرفت که با حضور اساتید برجسته کشوری، به مسائل دینی و عقیدتی پرداخته شد.

برچسب ها:مهدی برزگر، مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین، بسیج دانشجویی شهرستان البرز، دانشگاه اسلامی، اساتید متعهد، طرح ولایت قزوین، شهرستان البرز، استان قزوین،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید