X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS
:: شهرستان البرز ::
✔ وبلاگ خبری شهرستان البرز استان قزوین ☆
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!

خبرنگار: رضا فتحی فرد جمعه ۳۱ شهريور ۱۳۹۱

امام جمعه موقت شهر الوند: امر به معروف و نهی از منکر؛ ضامن سلامت دینی جامعه


امام جمعه موقت الوند:

امر به معروف و نهی از منکر ضامن سلامت دینی جامعه است.

خبرگزاری فارس: امام جمعه موقت شهر الوند گفت: انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر ضامن سلامت دینی و اعتقادی جامعه و از واجبات دین اسلام است.


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان البرز، حجت‌الاسلام علی مصائبی در خطبه‌های نماز جمعه شهر الوند که در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) این شهر برگزار شد، ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی اظهار کرد: هیچ عزتی بالاتر از تقوا نیست و رعایت دستورات الهی در گرو تقوای الهی است.

وی ضمن تبریک دهه کرامت و گرامیداشت هفته دفاع مقدس عنوان کرد: هر مسئله‌ای که موجب عزت و عظمت کشوری شود، باید با تبلیغات و برنامه‌های گوناگون، آن را در اذهان مردم به ویژه نسل‌های آینده زنده نگه داشت.

امام جمعه موقت شهر الوند اقتدار و پیشرفت امروز ایران را مرهون خون شهدا و ایستادگی و پایمردی آنان در هشت سال دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: شجاعت و پایداری جانبازان و شهدای هشت سال جنگ تحمیلی موجب پیشرفت‌های بسیار و کسب عزت و عظمت ایران در منطقه و جهان شده که یکی از این سربلندی‌ها، میزبانی و برگزاری پرعظمت اجلاس سران غیرمتعهدها در تهران بوده است.

مصائبی افزود: با وجود تبلیغات و هجمه‌های رسانه‌ای گسترده بر علیه ایران و تهدید کشورهای عضو مبنی بر حضورشان در اجلاس، دیدیم که این اجلاس باشکوه هرچه تمام‌تر و با عظمت و عزت بسیاری برگزار شد.

وی اذعان کرد: رزمندگان دفاع مقدس به ما آموختند چگونه با تحریم‌ها و فشارهای دشمنان مقابله کنیم و از تهدیدهای آنان نهراسیم.

امام جمعه موقت شهر الوند ادامه داد: دشمنان با فشارها و جنگ اقتصادی قصد براندازی نظام اسلامی را دارند که با درایت مقام معظم رهبری و پیشنهاد طرح اقتصادی مقاومتی و تأکید ایشان بر حمایت از تولیدات داخلی، تمام توطئه‌ها و اهداف آنان خنثی شد.

مصائبی در خصوص انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: همانطور که اقامه نماز، روزه‌داری، پرداخت زکات و خمس بر مسلمانان واجب است، فریضه امر به معروف و نهی از منکر نیز یکی از دستورات واجب دین اسلام است.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در خصوص امر به معروف و نهی از منکر، عنوان کرد: امر به معروف و نهی از منکر انسان‌ها را از بدی‌ها، گناه و فساد در جامعه دور می‌کند و حافظ هویت انسانی است و دوری از گناهان یک تکلیف انسانی محسوب می‌شود.

امام جمعه موقت شهر الوند با اشاره به آیاتی از قرآن کریم تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم می‌فرمایند که "باید در میان شما، افرادی باشند تا شما را به خوبی‌ها دعوت کنند و از بدی‌ها بازدارند."

مصائبی با اشاره به آیات 104 و 110 سوره آل عمران اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم مردم را به امر به معروف و نهی از منکر توصیه می‌کند و غفلت از این فریضه را موجب دورافتادن جامعه از ارزش‌ها می‌داند.

وی بی‌توجهی در انجام این فریضه را موجب رشد فساد در جامعه دانست و تصریح کرد: مسأله حجاب و پیدایش بدحجابی در جامعه یکی از آثار عدم توجه به امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

امام جمعه موقت شهر الوند هدف از انجام امر به معروف و نهی از منکر را سرعت بخشیدن در کسب فضایل اخلاقی، معنویات و الگوهای دینی دانست و عنوان کرد: هنوز فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر به خوبی در جامعه نهادینه نشده و مراسم‌ها، جشن‌ها و سوگواری‌ها در قالب قوانین اسلامی و امر به معروف و نهی از منکر صورت نمی‌گیرد.

مصائبی در خصوص جنبه‌های اجرایی فریضه امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: جنبه فردی امر به معروف و نهی از منکر مربوط به وظایف هر انسانی می‌شود و جنبه دیگر آن مربوط به مسئولان می‌شود و مدیران نهادها وظیفه دارند امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه برقرار سازند.

وی خاطرنشان کرد: رستگاری متعلق به کسانی است که علاوه بر انجام فرایض دینی واجب همچون اقامه نماز و روزه و پرداخت خمس و زکات، امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند.

امام جمعه موقت شهر الوند امر به معروف و نهی از منکر را به منزله یک پوشش اجتماعی دانست و تصریح کرد: جهاد دینی به وسیله امر به معروف و نهی از منکر صورت می‌گیرد و انجام این فریضه ضامن گسترش ایمان در جوامع و میان ملت‌ها است.

مصائبی با اشاره به حدیثی از امام باقر (ع) افزود: امر به معروف و نهی از منکر راه انبیا و انسان‌های نیک است و موجب بازگردانی حقوق از دست رفته مردم و آبادانی زمین‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: با انجام این فریضه، امنیت در جامعه فراهم می‌شود، ظلم و ستمی در جامعه دیده نمی‌شود و با سامان یافتن امور، از دشمنان انتقام گرفته می‌شود.

امام جمعه موقت شهر الوند ادامه داد: باید ارزش‌های شهدا و علما که خون خود را در راه فریضه امر به معروف و نهی از منکر داده‌اند، حفظ شود و با انجام این فریضه، ناهنجاری‌ها و فساد را از جامعه از بین ببریم.

مصائبی با اشاره به خطبه 17 نهج‌البلاغه اضافه کرد: بدترین و زشت‌ترین انسان‌ها کسانی هستند که دستورات الهی را کنار بگذارند و قوانینی به سود و منافع خویش در جامعه جاری سازند.

وی با اشاره به مسایل مربوط به ازدواج تصریح کرد: متأسفانه امروزه طلاق که از منفورترین امور نزد خداوند است، به یک ارزش تبدیل شده و گاها دیده می‌شود که برای آن جشن می‌گیرند.

امام جمعه موقت شهر الوند در ادامه ضمن محکوم کردن اهانت اخیر آمریکایی‌ها به پیامبر اکرم (ص) در فیلم موهن ساخته شده، ارزش و افتخار مسلمانان را حضرت محمد (ص) دانست و تشریح کرد: آمریکا که خود را مدافع حقوق ادیان بشر می‌داند، نمی‌تواند چنین اقدام توطئه‌آمیز را آزادی بیان معرفی کند.

مصائبی در پایان اذعان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، ناتوانی استکبار جهانی در مسأله بیداری اسلامی ملت‌ها است که موجب اهانت آنان به دین اسلام و پیامبر اکرم (ص) شده است.

برچسب ها:نماز جمعه شهر الوند، مسجد ابوالفضل ع، علی مصائبی، امر به معروف و نهی از منکر، پوشش اجتماعی شهرستان البرز، شهر الوند، شهرستان البرز،
در سایت Xpango؛ گوشی رایگان هدیه بگیرید!
!روی 1+ کلیک کنید